Sport

 

IMAG0940 IMAG0934 IMAG0924

Wyjazd narciarsko-snowboardowo-wojskowo-integracyjny dla klas mundurowych w ZSET

W dniach 7-9 marca uczniowie klas mundurowych wyjechali na obóz narciarsko-snowboardowo-wojskowo-integracyjny. Zgłosiło się bardzo wielu chętnych, żeby sprawdzić swoje siły na nietypowym obozie. Zajęcia były bardzo zróżnicowane. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy. Jedna z grup z panem Leszkiem Ogon jechała w poszukiwanie śniegu i zarazem uczyć się jazdy na nartach i snowboardzie, natomiast druga z chorążym Pawłem Białym odbywała zajęcia poligonowe w pięknej scenerii gór Beskidu Śląskiego.

Oczywiście śnieg odnaleźliśmy i udało się wszystkich nauczyć jazdy na nartach czy snowboardzie. Jedni zaczynali jazdę od tzw. „zera” ale w miarę szybko poznali tajniki tego pięknego sportu.

Uczniom bardzo podobały się zajęcia tzw. wojskowe. Uczyli się jak opatrywać rannych w trudnych warunkach, zaznaczać punkty na mapie, budować szałasy w lesie oraz wiele innych ciekawych i przydatnych rzeczy, które pewnie w przyszłości będą mogli wykorzystać.

Były również wieczorki integracyjne, gdzie okazało się, że grupy są bardzo zgrane a do tego znają wiele różnych tematycznych  piosenekJ

Uczniowie zaliczyli również wykłady n/t nart i snowboardu, poznali dekalog narciarza. Pan chorąży pokazywał i wspominał udział w misji w Afganistanie co bardzo zaciekawiło naszych uczniów.

Na zakończenie było ognisko i pieczenie kiełbasek.

Pozostało czekać na następną zimę i miejmy nadzieje, że takie wyjazdy zostanę wpisane już w kalendarz imprez ZSET.  dodano 18.03.16.