KU CHWALE NIEPODLEGŁEJ!

Jesteśmy dumni z faktu, iż tak doniosła chwila, jaką jest okrągła 100 rocznica odzyskania przez nasz kraj Niepodległości przypada w udziale właśnie naszemu pokoleniu. Nauka płynąca z wydarzeń minionego stulecia (inwazja Niemiec i ZSRR we wrześniu 1939r. i podział kraju zgodnie z tajnym paktem Ribbentropp-Mołotow, powojenne podporządkowanie państwa Związkowi Radzieckiemu) pokazuje, że niepodległość, wolność i suwerenność nie jest dana raz na zawsze.

Aby te wartości nie były nigdy zagrożone, nie stały się pozorne- pielęgnujemy z najwyższym patosem i doskonałością nasz patriotyzm i tożsamość narodową śpiewając 9.11.2018r. wspólnie z ponad 22 tyś. polskich szkół „Mazurka Dąbrowskiego” i przede wszystkim organizując wraz ze społecznością lokalną tradycyjnie Mszę Świętą w intencji Ojczyzny z asystą uczniów klas mundurowych. W tym wyjątkowym roku odbyła się ona w przededniu głównych obchodów miejskich i państwowych 10.11.2018r. o godz. 11.00 – w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Gliwicach-Sośnicy. Po mszy niespotykana dotąd liczba 9 wojskowo-policyjnych pododdziałów ZSET przemaszerowała ulicami Sośnicy na czele z Orkiestrą Dętą KWK Sośnica wraz z pozostałymi organizatorami uroczystości i zaproszonymi gośćmi do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych, gdzie odbyło się ślubowanie uczniów pierwszych klas mundurowych oraz wręczenie grupie uczniów odznak skoczka klas mundurowych przez przedstawiciela gliwickiego Aeroklubu. Cała uroczystość, okraszona pięknym patriotyczno-historycznym komentarzem wygłoszonym przez Panią Dyrektor Beatę Damulewicz-Pawełek odbyła się z ceremoniałem woskowym pod dowództwem sierż. Sławomira Tokarza. Zwieńczeniem obchodów był udział uczniów klas mundurowych w oprawie meczu piłki ręcznej SPR Sośnica-Gliwice-UKS Varsovia Warszawa na hali widowiskowo sportowej.

Program tegorocznych obchodów obejmował również pokaz sprzętu wojskowego i policyjnego – zorganizowanego w efekcie współpracy ZSET z Komendą Miejską Policji w Gliwicach, 6 Batalionem Powietrznodesantowym w Gliwicach oraz Muzeum Spadochroniarstwa i Wojsk Specjalnych w Wiśle . Refleksje związane z tym wyjątkowym dniem można było snuć przy grochówce wojskowej w pięknie udekorowanej przez nauczycieli i uczniów ZSET auli. Dziękujemy wszystkim, którzy działając z wielką pasją spowodoawali, że 100 lat Niepodległości Polski obchodziliśmy tak pięknie.

Zapraszamy do galerii I

Zapraszamy do galerii II