Obchody Święta Niepodległości 2017

Już tradycyjnie 11.11.2017 r. o godz. 8.00 – w roku poprzedzającym okrągłą-setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbyła się w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Gliwicach-Sośnicy uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w której asystowali uczniowie wszystkich klas mundurowych Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Cichociemnych. Po mszy, na tle powiewającej biało-czerwonej flagi odbyło się ślubowanie uczniów pierwszych klas mundurowych oraz przemarsz na cmentarz w Sośnicy w celu złożenia kwiatów i zniczy na grobach poległych Powstańców Śląskich. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: poseł na Sejm VIII kadencji Paweł Kobyliński, radny RM Gliwice Jan Pająk, Komendant V Komisariatu Policji w Gliwicach Sośnicy nadkomisarz Jacek Szolc, wiceprzewodniczący Rady Osiedla Sośnica Franciszek Skoczylas, Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne ZSET, a także przedstawiciele innych placówek oświatowych, rodzice uczniów i mieszkańcy dzielnicy. Istotnym wsparciem przy organizacji uroczystości wykazali się jak co roku żołnierze 6 Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach oraz funkcjonariusze V Komisariatu Policji w Gliwicach, a oprawę muzyczną tradycyjnie zapewniła Orkiestra Dęta Sośnica. Po raz pierwszy w tak zacnej dla naszej historii i ważnej dla podtrzymania patriotycznego ducha uroczystości obecny był zawsze wytrwały poczet sztandarowy naszej szkoły, który również zaprezentował się z naszym pięknym nowym sztandarem na Koncercie Laureatów Konkursu Pieśni Patriotycznej w Centrum Jana Pawła II w Gliwicach, mszy za Ojczyznę w gliwickiej katedrze oraz w trakcie przemarszu na Plac Piłsudskiego w Gliwicach.