Konkurs – Kalendarz w każdej klasie

Dobroć jest cichym czynieniem tego, o czym inni głośno mówią.

Friedl Beutelroch

Pod takim hasłem została zorganizowana akcja „Kalendarz w każdej klasie” na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Jak co roku, wydarzeniu towarzyszyły konkursy: recytatorski, literacki i plastyczny. Podsumowanie akcji i wręczenie nagród zwycięzcom, odbyło się
17.01. 2019r., w gliwickim klubie „Perełka”.

Miło nam poinformować, że wyróżnienie w konkursie recytatorskim dla szkół ponadgimnazjalnych otrzymała Paulina Dymowska z klasy IIIa, za wiersz Stanisława Srokowskiego „Odchodzenie”. Jury doceniło także talent pisarski Dżesiki Trzebuniak, z klasy IIIa, za udział w konkursie literackim w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Podziękowania za udział w konkursie recytatorskim otrzymały również: Krystyna Grochal
z klasy IIIa; w konkursie literackim Klaudia Bartela
z klasy IIIa i Weronika Kondel z klasy IIc.

Z okazji jubileuszowego wydania kalendarza, 13 grudnia odbyły się warsztaty plastyczne “Moje Gliwice”, w których udział wzieły uczennice klasy IIId – Magdalena Barcz i Magdalena Stich. Poniżej 5 godzinny rezultat prac dziewcząt: