Klasa 1c w „Polska Press”

W dniu 11.10.2017r. klasa I c odbyła swoją pierwszą wycieczkę klasową udając się wraz z opiekunami p.Agnieszką Lis oraz p.Grzegorzem Wieczorkiem do Sosnowca, aby poznać kulisy pracy dziennikarskiej w wydawnictwie grupy „Polska Press”, które jest wydawcą „Dziennika Zachodniego”.
Wycieczka została zorganizowana przy wsparciu Biura Promocji DZ, a jej program obejmował zwiedzanie tzw. Media Centrum, gdzie grupa spotkała się z jednym z wieloletnich redaktorów DZ – Adamem Daszewskim. Zainteresowani uczniowie zadawali pytania, na które chętnie i wyczerpująco odpowiadał Pan Daszewski. Następnie uczniowie zwiedzili salę konferencyjną, w której odbywają się kolegia redakcyjne, przed oddaniem kolejnego numeru DZ do druku oraz Biuro Redaktora Naczelnego. Następnie ekipa pozowała do wspólnego zdjęcia, które ukaże się w jednym z najbliższych numerów DZ.
Wizyta w wydawnictwie w profesjonalny sposób wprowadziła naszych uczniów w świat mediów, w którym zarówno jako organizatorzy działalności reklamowej wydawnictwa, jak również graficy cyfrowi mogą w przyszłości realizować własną karierę zawodową. Po udanej wycieczce i zdobyciu nowych informacji zadowolona ekipa wróciła do domu.