IId w podziemiach i TVN

Pierwsza wycieczka klasy IId w nowym roku szkolnym odbyła się w urokliwej scenerii schyłku lata mając swój początek w podziemiach działającej od 1248 r. kopalni soli w Bochni, gdzie uczniowie obok typowo „górniczych” atrakcji, takich jak zjazd windą i przejazd kolejką górniczą poznali dzięki ekspozycji multimedialnej niezwykle interesującą historię solnego górnictwa.

Drugim punktem wycieczki była wizyta w oddziale TVN w Krakowie. Podczas pobytu w telewizji dzieci zwiedziły studio, w którym nagrywane były m.in. odcinki programu „Rozmowy w toku”. Naszym przewodnikiem był wyjątkowy pan Jerzy Kramarczyk – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy.Pan Kramarczyk opowiedział pokrótce o swojej karierze filmowej, następnie zdradził kilka tajemnic z planów filmowych i wspierał nas w nakręceniu krótkiego programu telewizyjnego.

Wspaniałą atrakcją dla wszystkich zwiedzających było przejście do pomieszczeń bardzo popularnego serialu „Szpital”, którego bohaterów można oglądać codziennie w naszych domach. Na żywo zobaczyliśmy salę segregacji pacjentów, rejestrację, kawiarnię i wiele innych miejsc, które na co dzień oglądamy tylko w telewizji.

Jeszcze większym przeżyciem okazało się jednak zwiedzenie hali zdjęciowej „Szkoły”, gdzie chwilę wcześniej nagrywano kolejny odcinek. Spacerowaliśmy korytarzami, zwiedziliśmy salę gimnastyczną, pracownię biologiczną, salę języka polskiego, szatnię, sekretariat, salę historyczną, salę komputerową, radiowęzeł, pokój nauczycielski, szkolny sklepik, łazienki. Poza tym spotkaliśmy także kilku młodych aktorów wypoczywających podczas przerwy w nagraniu. Na pamiątkę tych niepowtarzalnych chwil otrzymaliśmy zdjęcia z autografami aktorów występujących w tych serialach.

    Zapraszamy do galerii