Dreams'y 2014

Galeria zdjęć

Efekty działalności liderów Dreams&Teams
w roku szkolnym 2013/2014

W tym roku szkolnym liderzy D&T pomagali chorej Paulince Napieracz,
podopiecznej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

W sumie zebrano dla niej  3709,96 złotych!

Podczas festiwalu D&T do puszek trafiło 3217,50 zł; koszulka klubu Górnik Zabrze ofiarowana na licytację dla Paulinki osiągnęła cenę 260zł, w czasie meczu Piasta Gliwice liderom udało się zebrać 192,46 zł, a na I Festynie Oświatowym w Sośnicy - 140 złotych. W tym roku nie udało się pobić rekordu z 2009r. (ponad 6000 zł), ale i tak wynik jest imponujący..

 Izabela Jazienicka
Opiekun Liderów D&T
Dreams+Teams”- już  26 marca  !!!

 Zapraszamy wszystkich !!!

Galeria zdjęć

ESKA TV o festiwalu Dreams&Teams --->> Zobacz film!

Program imprezy


Numer konta fundacjiW Zespole Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Gliwicach festiwal Dreams&Teams pod tytułem „Duży Małemu i Wszyscy Razem" organizowany jest już po raz dziewiąty. W trakcie tych dziewięciu lat Młodzi Liderzy pomogli Angelice z poparzeniami całego ciała, choremu Dominikowi Zawadzie z Częstochowy, cierpiącemu z powodu  porażenia mózgowego, dzieciom z zespołem Downa ze stowarzyszenia „Szansa", Mateuszowi Zatylnemu, który chorował na dystonię (mimowolne ruchy całego ciała), sześcioletniej Emilce Piec, poważnie schorowanej dziewczynce „na wózku”, niedosłyszącemu Bartkowi Przyżyckiemu; choremu na serce, rocznemu Antosiowi Worono z Białorusi, 11-letniemu Wojtkowi Makowskiemu cierpiącemu na złośliwy nowotwór mózgu, a w tym roku pragniemy pomóc 6-letniej Paulince Napieracz, dziewczynce znacznie opóźnionej w rozwoju, dotkniętej wieloma dysfunkcjami.

Dreams&Teams to festiwal, w który zaangażowanych jest wielu Młodych Liderów (w tym roku bierze udział ponad 70 uczniów naszej szkoły), którzy chcą pomagać chorym  i potrzebującym dzieciom- udzielają się zarówno charytatywnie, jak i społecznie,  poszukując sponsorów,  przygotowując i organizując festiwal, a potem czuwając nad przebiegiem imprezy. Podczas przygotowanego przez siebie przez kilka miesięcy festiwalu opiekują się dziećmi (zazwyczaj jest ich setka) ze szkół podstawowych i przedszkoli z Gliwic i okolic, z Zabrza, z Domów Dziecka, świetlic środowiskowych oraz dziećmi niepełnosprawnymi.

W trakcie ponad 3-godzinnego festiwalu dzieci wraz z liderami biorą udział w różnych konkurencjach sportowych i artystycznych. Między konkurencjami sportowymi mają miejsce pokazy taneczne, sztuk walk, oraz występy artystów, czy też uzdolnionych uczniów naszej szkoły. Osiem lat temu zaszczyciła nas swoją obecnością znana piosenkarka i tancerka Marta Wiśniewska- Mandaryna. 3 lata temu swoją płytę podarował nam zwycięzca konkursu “Mam talent” Marcin Wyrostek. Naszymi darczyńcami stali się także min. popularny kabaret Mumio i Stefen Miiller. Jednak największych emocji dostarczają nam piłkarze Górnika Zabrze, którzy już kilka razy brali udział w naszych imprezach ofiarowując dzieciom oryginalne gadżety klubowe, a przede wszystkim dobrą zabawę.

Podczas festiwalu wręczane są drobne upominki dzieciom, a rodzicom chorego dziecka przekazywane są zebrane fundusze. Festiwal dla uczestników i organizatorów zawsze kończy się wielkim sukcesem. Młodzi liderzy mają ogromną satysfakcję z wykonanej pracy oraz pomocy, jaką mogli udzielić potrzebującym. Wiedzą, że zdobyli nowe, cenne doświadczenia
.

 

Komu pomagamy w tym roku ?

 

Paulinka Napieracz ma 6 lat i mieszka w Gliwicach

Leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne, dlatego też w tym roku wspólnymi siłami staramy się zebrać jak największą sumę pieniężną, aby pomóc Paulince normalnie się rozwijać.

 

Pomóżmy Paulince !!!


Przeczytaj historię choroby Paulinki

Galeria zdjęć z festiwalu

Linki

Partnerzy i Sponsorzy

Copyright © 2014. All Rights Reserved.