Biblioteka

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Godziny pracy biblioteki szkolnej:

Poniedziałek: 8:00 – 15:00
Wtorek: nieczynne
Środa: 8:00 – 15:00
Czwartek: 8:00 – 15:00
Piątek: 8:00 – 15:00

Aktualności:

PORANKI GŁOŚNEGO CZYTANIA PRZEDSZKOLAKOM

Uczestnicząc w realizacji projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa szkoła podjęła współpracę ze środowiskiem lokalnym, a konkretnie z gliwickim Przedszkolem Animator. Młodzież zaangażowała się w inicjatywę głośnego czytania przedszkolakom z sąsiedztwa. W akcję zaangażowali się uczniowie z klasy IA (Marta Bilig, Wiktoria Czarnecka, Karolina Grochowska, Iza Sosnik), IC (Sabina Karafioł, Paulina Korzyńska, Karolina Kondel), i IIIB (Sandra Klonek, Damian Skowronek, Aleksy Dziuba). Spotkania odbywają się cyklicznie, raz w tygodniu; fragmenty bajek czytane są we wszystkich grupach wiekowych (maluszki, średniaczki, starszaki). Dzieci z dużym zainteresowaniem oczekują na spotkania z uczniami ZSET.

Spotkanie autorskie z Tomaszem Sobanią

Młody, dziewiętnastoletni pisarz, Tomek Sobania, autor książek „Speculo” i „Nowy Świat” , w dniu 04.12.2017 r. przyjechał na spotkanie z uczniami trzech klas (IB, IIB, IVB). Opowiedział o genezie powstania swoich książek, motywach swego pisania, procesie wydawniczym i wielu innych czynnikach, które zaprowadziły go na drogę pisania. Młodego pisarza młodzież słuchała z dużym zainteresowaniem, co spowodowane było zapewne wiekiem autora „Speculo”. Tomek Sobania zaznaczył też, że jego książki nie powstałyby, gdyby nie pasja czytania.

Katowickie Prezentacje Biblioteczne

17 listopada młodzież z klasy I A wzięła udział w Katowickich Prezentacjach Bibliotecznych organizowanych cyklicznie przez Bibliotekę Śląską. Celem imprezy, jak podają jej twórcy, było „spotkanie ludzi związanych z książką dla dzieci – pisarzy, ilustratorów, bibliotekarzy, nauczycieli, studentów i wydawców. Podczas poprzednich edycji gościły w Bibliotece Śląskiej największe autorytety związane z literaturą dla dzieci i młodzieży. Wydarzeniu towarzyszy corocznie wręczenie nagród „Guliwera” – czasopisma o książce dla dziecka. W tym roku Biblioteka Śląska i Śląski Klub Fantastyki zrealizowały projekt „Hobbit – opowieści o powieści””. Ponadto młodzież mogła obejrzeć m. in. wernisaż wystawy prac plastycznych inspirowanych „Hobbitem”, uczestniczyć w kiermaszu książek, występie Teatru Wilamowskiego, warsztatach kaligrafii, pokazie tanecznym zespołu Lorien, warsztatach języka elfickiego quenya, degustacji potraw hobbickich.
Konkurs na recenzję nowości wydawniczych zakupionych z projektu „Narodowy Program Czytelnictwa”

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszą recenzję książki zakupionej z projektu „Narodowy Konkurs Czytelnictwa”. Termin dostarczenia prac – 8 grudzień 2017 r.
Ogłoszenie wyników – 15 grudzień 2017 r..

REJESTRACJA UDZIAŁU W KONKURSIE – DO 25 LISTOPADA 2017 r.

Biblioteka zaprasza

Archiwum roku szkolnego 2016/2017

 

email: biblioteka.zset.gliwice@gmail.com.pl

Regulamin biblioteki

Regulamin pracowni multimedialnej

tmp6324 tmp9357 tmp2f64 tmp6590 tmpaf4b

CZASOPISMA DOSTĘPNE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

 •   The Teachers – NOWOŚĆ!!!
 •   Newsweek
 •   Nowiny Gliwickie
 •   Zdrowie
 •   Dziennik Gazeta Prawna
 •   Geografia w szkole
 •   Cogito
 •   Głos nauczycielski
 •   Głos pedagogiczny
 •   Mentor – magazyn nauczyciela
 •   Biblioteka w szkole
 •   Angora
 •   Zielona liga