Archiwum 2015-2017

Archiwum roku szkolnego 2017

Załączniki: 

Wigilia 2017

Już tradycyjnie zwieńczeniem wigilii klasowych, które od rana 22.12.2017 odbywały się w wspólnie z wychowawcami w salach lekcyjnych było spotkanie w Auli ZSET. Przy bogato zastawionym w wigilijne potrawy stole zasiedli wszyscy pracownicy szkoły, zaproszeni-zawsze życzliwi szkole goście: podinsp. Robert Sikora, nadkom. Jacek Szolc, radny Jan Pająk oraz były Dyrektor Tadeusz Jazienicki i uczniowie klasy IIIb, którzy wystąpili w „Jasełkach” …czytaj dalej

ZEBRANIE RODZICÓW !!!

Zebranie rodziców odbędzie się 20.12.207r o godzinie 16.30.

ZAPRASZAMY

SZLACHETNA PACZKA W ZSET

W grudniu ZSET z inicjatywy Samorządu Szkolnego uczennicy Sandry Klonek zorganizowano w szkole akcje charytatywną Szlachetna Paczka.
Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów i nauczycieli udało się zapakować 22 paczki dla potrzebującej rodziny w bardzo trudnej sytuacji materialnej. W pakowaniu darów aktywnie udział brali uczniowie z klasy I C Sabina Karafioł i Szymon Pilch, Magdalena Barcz i Klaudia Przybycin z klasy II D oraz Wiktoria Czarnecka i Julia Łyczba z klasy I A …czytaj dalej

V Sośnicki Jarmark Bożonarodzeniowy z udziałem ZSET

Niezwykle pozytywnym odzwieciedleniem całorocznej współpracy sośnickich placówek oświatowych (po m.in. Festynie Oświatowym, obchodach Dnia Niepodległości, czy Biesiadzie Barbórkowej) jest również Jarmark Bożonarodzeniowy. Tegoroczny odbył się 16 grudnia w SP 14 i był w pięknym „klimatycznym” stylu reprezentowany przez naszą szkołę. Nasze stanowisko zostało przygotowane przez uczniów klas graficzno-reklamowych, a efektowana ekspozycja obejmowała ozdoby bożonarodzeniowe, wyroby rękodzielnicze oraz  …czytaj dalej

DEBATA DOTYCZĄCA BEZPIECZEŃSTWA

Uczniowie ZSET Krystyna Grochol z klasy II a, Sabina Karafioł z klasy I c, Jarosław Wojciechowski z klasy I b uczestniczyli w debacie społecznej dla młodzieży „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-Możesz mieć na nie wpływ” w ZSO nr 3 przy ul. Wróblewskiego 9 organizowanej przez Komendę Miejską Policji w Gliwicach. Przedmiotem dyskusji było pytanie „ Czy czujesz się bezpiecznie w swoim otoczeniu.
Stypendium ministra

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej  uczennica klasy II a Justyna Ciborska otrzymała stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017. GRATULUJEMY
PORANKI GŁOŚNEGO CZYTANIA PRZEDSZKOLAKOM

Uczestnicząc w realizacji projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa szkoła podjęła współpracę ze środowiskiem lokalnym, a konkretnie z gliwickim Przedszkolem Animator. Młodzież zaangażowała się w inicjatywę głośnego czytania przedszkolakom z sąsiedztwa. W akcję zaangażowali się uczniowie z klasy IA (Marta Bilig, Wiktoria Czarnecka, Karolina Grochowska, Iza Sosnik), IC (Sabina Karafioł, Paulina Korzyńska, Karolina Kondel), i IIIB (Sandra Klonek, Damian Skowronek, Aleksy Dziuba) …czytaj dalej
DZIEŃ MATURZYSTY, CZYLI ZABAWA OD SAMEGO RANA

Wielkie święto maturzystów! Zanim przyjdzie się im zmierzyć z majowym stresem, to mieli okazję, aby 8 grudnia bawić się już od samego rana. Zgodnie z obowiązującą tradycją korytarze w ZSET zapełniły się barwnymi postaciami. Można było spotkać sympatyczne pielęgniarki, znanych gwiazdorów, sportowców, a nawet greckich bogów. To wszystko za sprawą Dnia Maturzysty, który zorganizowali nasi czwartoklasiści! …czytaj dalej
Turniej z okazji Dnia Barbórki

W dniu 06.12.2017 rozegraliśmy turniej z okazji Dnia Górnika. Był to turniej zorganizowanych dla naszej ostatniej już klasy górniczej. W turnieju wzięły udział 4 drużyny. Jedną z drużyn była wspomniana już klasa górnicza czyli IVb, zaproszeni zostali również absolwenci, którzy pomimo swoich obowiązków przyjęli zaproszenie i oczywiście nie zawiedli organizatora zarówno swoją obecnością jak i grą …czytaj dalej
MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ UCZNIÓW ZSET

Dzisiaj, czyli 6-go grudnia panuje u nas szczególny klimat, gdyż – zgodnie z tradycją – na zaproszenie Samorządu Szkolnego, gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Święty odwiedził wszystkie klasy i obdzielił słodyczami uczniów i nauczycieli. Świętemu Mikołajowi towarzyszył kolorowy orszak …czytaj dalej
Perswazja językowa w reklamie

Tak brzmiał tytuł warsztatów zorganizowanych 5.12.2017 w auli ZSET przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Wieloletnia współpraca naszej szkoły z tą uczelnią zaowocowała tym razem spotkaniem z Panią dr Barbarą Wolek-Kocur i dedykowana była klasom graficznym i reklamowym – Ic, IId i IIIc …czytaj dalej 
 
Spotkanie autorskie z Tomaszem Sobanią

Młody, dziewiętnastoletni pisarz, Tomek Sobania, autor książek „Speculo” i „Nowy Świat” , w dniu 04.12.2017 r. przyjechał na spotkanie z uczniami trzech klas (IB, IIB, IVB). Opowiedział o genezie powstania swoich książek, motywach swego pisania, procesie wydawniczym i wielu innych czynnikach, które zaprowadziły go na drogę pisania. Młodego pisarza …czytaj dalej
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

1.12.2017 uczniowie kierunków logistycznych z całego województwa mieli okazję uczestniczyć w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Łącznie przybyło aż 51 uczniów wraz z opiekunami. Nasze technikum reprezentowane było przez Macieja Kwaśny … czytaj dalej
ANDRZEJKI 2017

Już tradycyjnie dnia 29.11.2017 odbyły się w naszej szkole Andrzejki zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Wybrane osoby z klas miały za zadanie przygotować swoje własne stanowisko wróżbiarskie i wykazać się kreatywnością i wiedzą dotyczącą wróżb. Uczniowie przygotowali między innymi: wróżenie z rąk, kart, wosku, daty urodzenia oraz łowienie jabłek bez użycia rąk. Dodatkowo …czytaj dalej

Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Cichociemnych w Gliwicach

ogłasza konkurs na

Opracowanie ulotki reklamowej skierowanej do rodziców dzieci niepełnosprawnych
i przedszkolnych

na temat:

Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży

Szczegółowe informacje

Prace w wersji elektronicznej należy składać w terminie do 4.12.2017 r. do Pani Luizy Kolasy lub Pana Tomasza Garbasa.

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA grafików i reklamowców

W dniach 20-21.11.2017r.uczniowie klas Ic i IIIc wraz z nauczycielami Panią Luizą Kolasą i Panią Agnieszką Lis wybrali się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Celem wycieczki było wrocławskie Z00, zwiedzenie interaktywnej wystawy „Hydropolis” oraz jarmark bożonarodzeniowy. Cała grupa była zachwycona stolicą Dolnego Śląska. Pomimo zimnych temperatur dwa dni zwiedzania przebiegły bardzo intensywnie. Uczniowie …czytaj dalej
Katowickie Prezentacje Biblioteczne

17 listopada młodzież z klasy I A wzięła udział w Katowickich Prezentacjach Bibliotecznych organizowanych cyklicznie przez Bibliotekę Śląską. Celem imprezy, jak podają jej twórcy, było „spotkanie ludzi związanych z książką dla dzieci – pisarzy, ilustratorów, bibliotekarzy, nauczycieli, studentów i wydawców. Podczas poprzednich edycji gościły w Bibliotece Śląskiej największe autorytety związane z literaturą dla dzieci i młodzieży. Wydarzeniu towarzyszy corocznie wręczenie nagród „Guliwera” – czasopisma o książce dla dziecka. W tym roku …czytaj dalej 
KAFFEEKLATSCH…

16.11.2017 odbyło się pierwsze spotkanie niemieckojęzycznej kafejki HAUS-Café w Gliwicach. W cieszącym się dużym zainteresowaniem projekcie udział wzięły dwie uczennice: Iza Sośnik z kl. 1a oraz Sabina Karafioł z kl. 1c. W międzypokoleniowej grupie udało się nie tylko pokonać …czytaj dalej
Zawody strzeleckie

Po rocznej przerwie strzelcy gliwickich szkół ponadgimnazjalnych wznowili treningi i rozpoczęli sportową rywalizację. W dniu 16.11.2017r. odbyły się zawody z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości o Puchar Dyrektora ZSO Nr.1 w Gliwicach ul. Kozielska 1a. Właściwie głównym ich celem było nie tyle osiągnięcie wysokich wyników co rozpoznanie przeciwnika. Nasi w nowym składzie … czytaj dalej

UWAGA !!!    ZEBRANIE RODZICÓW.     UWAGA !!!

Zebranie rodziców odbędzie się 15.11.2017 r. o godzinie 16.30

– w auli szkolnej rodzice uczniów klas mundurowych

– rodzice uczniów pozostałych klas w salach lekcyjnych z wychowawcami

Obchody Święta Niepodległości 2017

Już tradycyjnie 11.11.2017 r. o godz. 8.00 – w roku poprzedzającym okrągłą-setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbyła się w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Gliwicach-Sośnicy uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w której asystowali uczniowie wszystkich klas mundurowych Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Cichociemnych. Po mszy, na tle powiewającej biało-czerwonej flagi odbyło się ślubowanie uczniów pierwszych klas mundurowych oraz przemarsz na cmentarz w Sośnicy w celu złożenia kwiatów i zniczy na grobach poległych Powstańców Śląskich. Uroczystość zaszczycili …czytaj dalej

UWAGA !!! 

Jutro 2.11.2017 r. (czwartek) lekcje będą skrócone od 3 godziny lekcyjnej.

Pozwoli to wszystkim chętnym uczestniczyć w uroczystości pogrzebowej Pani Lidii Kulczyńskiej.

Lekcje będą się odbywały wg planu:

1. 8:00 – 8:45
2. 8:50 – 9:35
3. 9:40 – 10:10
4. 10:20 – 10:50
5. 10:55 – 11:25
6. 11:30 – 12:00
7. 12:05 – 12:35
8. 12:40 – 13:10

Konkurs Pieśni Patriotycznej

Preludium dla organizowanych 11 listopada również z inicjatywy naszej szkoły obchodów Dnia Niepodległości stanowił udział zespołu reprezentującego ZSET w Konkursie Pieśni Patriotycznej, który odbył się 25.10.2017r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Zespół w 5-osobowym składzie: Daria Dobiosch, Sonia Klonek, Krystyna Grochol, Paulina Dymowska i Robert Burakowski zagrali i zaśpiewali piosenkę harcerską „M16” oraz …czytaj więcej
Zakopane, Zakopane – słońce, góry i …
Hmmm, słońce niekoniecznie ale reszta owszem, owszem.

W dniach od 23-25 października po raz kolejny wyruszyliśmy na wycieczkę szkolną w polskie Tatry! Grupa 37 uczniów z klasy IV a, II a, II b i I a, trzech opiekunów (p. Izabela Jazienicka, p. Agata Nakonieczny i p. Magdalena Piechowska) wraz z jedną nauczycielską latoroślą, niezrażona prognozą pogody, wybrała się do Poronina i Zakopanego! Poniedziałek zaczęliśmy porą deszczową …czytaj dalej 
IID w TVT 

Zbierając kolejne medialne doświadczenia, uczniowie klasy IID wspólnie z Grzegorzem Wieczorkiem i Bartoszem Grzegorzycą zwiedzili 23.10.2017r. siedzibę Telewizji TVT w Rybniku. Po wycieczkach do TVP i TVN, tym razem obok tajników związanych z pracą dziennikarzy, produkcją i montażem materiałów telewizyjnych …czytaj dalej
Wiedeń 2017

W dniach 16-17 października 2017r. 30-osobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: Krzysztofem Niegowskim, Józefem Majem oraz Grzegorzem Wieczorkiem odwiedziła Wiedeń. Trzeci w ostatnich 4 latach pobyt w austriackiej stolicy to pokłosie wieloletniej współpracy ZSET z przedsiębiorstwem LKW Walter – które, będąc partnerem naszej szkoły umożliwia organizację płatnych praktyk zawodowych dla uczniów począwszy od absolwentów klas trzecich. Program pobytu w Wiedniu obejmował przede wszystkim wizytę w przedsiębiorstwie LKW Walter …czytaj dalej

STO LAT wszystkim nauczycielom !

W takim tradycyjnym stylu puentując swój występ artystyczny uczniowie klasy IId podziękowali nie tylko nauczycielom, ale też wszystkim pracownikom szkoły za ich codzienną i często całodobową pracę dydaktyczno-wychowawczą. Uroczystość odbyła się 12.10.2017r. w auli szkolnej w obecności pracowników, uczniów ZSET oraz zaproszonych gości …czytaj dalej

Klasa 1c w „Polska Press”

W dniu 11.10.2017r. klasa I c odbyła swoją pierwszą wycieczkę klasową udając się wraz z opiekunami p.Agnieszką Lis oraz p.Grzegorzem Wieczorkiem do Sosnowca, aby poznać kulisy pracy dziennikarskiej w wydawnictwie grupy „Polska Press”, które jest wydawcą „Dziennika Zachodniego”. Wycieczka została zorganizowana przy wsparciu Biura Promocji DZ, a jej program obejmował …czytaj dalej
WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU SZKOLNEGO 

Dnia 04.10.2017 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Technicznych odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Komisja Wyborcza złożona z uczennic:  Kingi Tyrała z  klasy I A, Emilii Maślarz z klasy I B, Sabiny Karafioł z klasy I C, stwierdza, że spośród kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego …czytaj dalej

Wzięliśmy wszystkich na Języki!

….a precyzyjniej na Języki Obce. 4 października 2017 r. po raz drugi w historii ZSET i z jeszcze większym rozmachem zorganizowano Europejski Dzień Języków, aby z całą młodzieżą uczcić międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, którego celem jest zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Bogaty i perfekcyjnie zaplanowany program imprezy obejmował … czytaj dalej

Dzień Chłopaka w ZSET

Zgodnie ze zwyczajem, corocznie, 30.09.17 obchodzimy DZIEŃ CHŁOPAKA. Ponieważ w tym roku przypadł ten wyjątkowy dzień w sobotę, świętowaliśmy go w naszej szkole 29.09.2017, podczas szkolnej imprezy. Wspaniałą zabawę przygotowały dziewczyny z Samorządu Szkolnego: Daria Bielecka, Wiktoria Janik, Sandra Klonek, Estera Łubiarz, Paulina Obarzanek, Klaudia Przybycin ,Angelika Żołnierczyk. Chłopcy uczestniczyli w różnych zabawnych konkurencjach …czytaj dalej

„Wariacje na 4 łapy czyli baw się z psami”

Ogłoszenie!
Dnia 04.10.2017(środa) roku odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wszystkich uczniów i nauczycieli prosimy o oddanie głosu na jednego kandydata.
Lokal wyborczy: GABINET PEDAGOGA SZKOLNEGO – pokój 107
Głosujemy w godz. od 9.00 do 13.00
PAMIĘTAJ !
Kandydaci na przewodniczącego liczą właśnie na Twój głos.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Gliwicach

w roku szkolnym 2016/2017

otrzymał certyfikat „Szkoły z klasą”

Akcja Krwiodawstwa

W dniu 26.09.2017 r. w naszej szkole odbyła się „Otwarta Akcja Krwiodawstwa”. Drodzy Krwiodawcy, jesteśmy Wam wdzięczni za Wasze poświęcenie oraz wkład w istnienie ruchu honorowych dawców krwi. Krwiodawstwo to dla Was satysfakcja, a dla potrzebujących Waszej Krwi-szansa i bezcenny dar życia. W tym dniu krew oddali  …czytaj dalej
Chrzest artystyczno-bojowy

21.09.2017r. po raz pierwszy w dwóch odsłonach odbyła się już tradycyjnie na terenie ZSET długo wyczekiwana i w efekcie niezwykle widowiskowa impreza – „Chrzest klas pierwszych”. Najpierw w auli szkolnej uczniowie klasy IId przygotowali zestaw atrakcji dla grafików i reklamowców z klasy Ic, wśród których chłopcy uczyli się trudnej sztuki makijażu i przymierzali sukienki, a dziewczyny…znosiły jajka! Wszyscy pierwszoklasiści również częstowali się specjalnie zestawionymi smakołykami. Następnie emocje przeniosły się na boisko, gdzie uczniowie klas IIa, IIb i IIc zajęli się czytaj dalej

IID w podziemiach i TVN

Pierwsza wycieczka klasy IId w nowym roku szkolnym odbyła się w urokliwej scenerii schyłku lata mając swój początek w podziemiach działającej od 1248 r. kopalni soli w Bochni, gdzie uczniowie obok typowo „górniczych” atrakcji, takich jak zjazd windą i przejazd kolejką górniczą poznali dzięki ekspozycji multimedialnej niezwykle interesującą historię solnego górnictwa. Drugim punktem wycieczki była wizyta w oddziale TVN w Krakowie czytaj dalej

 Europejski Dzień Języków

 Europejski Dzień Języków odbędzie się 4.10.2017 ( środa ).

W związku z tym termin przyjmowania  plakatów-prac konkursowych zostaje przedłużony do 29.09.2017 (piątek),

a ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 4.10.2017.

ZEBRANIE RODZICÓW !!!

Zebranie rodziców uczniów ZSET odbędzie się 20.09.2017r o godzinie 16:30.

ZAPRASZAMY.

Informacja o ubezpieczeniu.

Wpłaty na ubezpieczenie należy uiścić do 22.09.2017r. Rada Rodziców zdecydowała o wyborze oferty.

 

Warianty Polisy:
1) INFORMACJA O UBEZPIECZENIU NNW Colonnade 2017 – SU 30 000
2) INFORMACJA O UBEZPIECZENIU NNW Colonnade 2017 – SU 20 000
3) INFORMACJA O UBEZPIECZENIU NNW Colonnade 2017 – SU 10 000
4) Zestawienie zbiorcze wariantów Colonnade (AIG)

GLIWICKIE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA SYBIRAKÓW

17 września obchodzimy 78 rocznicę napaści rosyjskiej na Polskę. Gliwickie uroczystości Światowego Dnia Sybiraka odbyły się w niedzielę o godzinie 12.00 w Kościele Garnizonowym Św. Barbary, po mszy świętej przy EPITAFIUM „Sybirakom – Sybiracy” odbyła się modlitwa, zapalono znicze, złożono kwiaty. Na uroczystość przybyli przedstawiciele służb mundurowych i uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Technicznych. Wprowadzono sztandary. Opiekunem uroczystości był ppłk mgr inż. Józef MAJ. Przybyli na mszę świętą Sybiracy-Sybirakom, złożyli kwiaty i zapalili znicze …czytaj dalej
Trzynastu-trzynastego, czyli…

13 września 2017 r. z 13 uczniami ZSET byliśmy na uroczystej gali w sali koncertowej Ośrodka Rekreacyjno – Szkoleniowego „Strzelnica” Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Sala pięknie przystrojona i pełna znakomitych gości. Obecni byli weterani, żołnierze AK batalionu Zośka, Parasol i Miotła oraz żołnierze – komandosi lublinieckiej JWK. Po niezwykle wzruszającej części artystycznej – spektaklu wokalno – tanecznego pt „Nasz kraj” nastąpiło wręczenie nagród uczniom szkół średnich za najwyższe wyniki osiągnięte w teście historycznym …czytaj dalej
MISTRZOSTWA EUROPY WAKO JUNIORÓW I KADETÓW

Miło nam poinformować o sukcesie uczennicy klasy 2 policyjnej, Justyny Ciborskiej, która zdobyła dwa brązowe medale na Mistrzostwach Europy w Kickboxingu, zawody te odbyły się w dniach 02-10.09.2017r. W Macedonii (Skopje). Justyna zdobyła czytaj dalej
Rok Szkolny 2017/18 uważamy za rozpoczęty!

4 września 2017r. punktualnie o godz, 10.00 na boisku naszej szkoły zainaugurowano nowy rok szkolny. Było to szczególnie ważne przeżycie dla uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczęli kolejny etap edukacyjny oraz poznali swoich nowych wychowawców. Na inauguracji nowego roku szkolnego oprócz uczniów klas I-IV, dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, instruktorów klas mundurowych, obecni byli …czytaj dalej

ZSET na JAZZOWO!

Ostatni wakacyjny weekend grupa wolontariuszy z ZSET spędziła niezwykle pracowicie pomagając w organizacji II Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Happy Jazz Fest 2017. Preludium wydarzenia był sobotni koncert zorganizowany … czytaj dalej

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r o godzinie 10.00 .
Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców

Archiwum roku szkolnego 2016/2017

Archiwum roku szkolnego 2015/2016